Cierpisz na bóle pleców i szyi? Dowiedz się, jaki materac wybrać, aby temu zapobiec!


Ból pleców i szyi jest jednym z istotnych czynników, który zdecydowanie pogarsza jakość snu, a po ciężko przespanej nocy oddziałuje również negatywnie na nasze funkcjonowanie w ciągu całego dnia. U osób, które cierpią na problemy z kręgosłupem problemem staje się dobór odpowiedniego materaca, który będzie dopasowany do ich indywidualnych potrzeb i wymagań. Chcesz budzić się wypoczęty i pełen energii do działania? Zdecyduj się na materace Sembella i ciesz się zdrowym wypoczynkiem!

Jedną z głównych przyczyn, z powodu której możemy odczuwać bóle kręgosłupa jest niedostosowana do naszych potrzeb twardość materaca, na którym śpimy. Cierpisz na bóle kręgosłupa? Dowiedz się, jaki materac wybrać!

Materac zbudowane ze sprężyn kieszeniowych

Warto zastanowić się nad materacami ze sprężynami kieszeniowymi. Dzięki swojej budowie każda z nich pracuje niezależnie, zwiększając tym samym elastyczność punktową materaca. Im większa liczba sprężyn, tym lepsze i dokładniejsze dopasowanie materaca do naszej sylwetki, a tym samym – większy komfort Twojego kręgosłupa.

Materac zbudowany z pianki termoelastycznej

Materace wykonane z pianki termoelastycznej charakteryzują się dostosowaniem swojej powierzchni do kształtu ciała pod wpływem nacisku i temperatury. Dzięki piance termoelastycznej materac idealnie dopasowuje się do krzywizny ciała. Również jej zastosowanie we wkładzie materaca powoduje redukcję wszelkich ucisków, dając wrażenie delikatnego „zatapiania się” w powierzchni materaca, zapewniają c odpoczywającej osobie relaks i wypoczynek.

Materac zbudowany z pianki lateksowej

Materac zbudowany z pianki lateksowej przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które często zmieniają pozycję w czasie snu. Lateks, dzięki specjalnym właściwościom (wysokiej elastyczności punktowej i sprężystości) szybko reaguje na ruch, dopasowując się idealnie do sylwetki i amortyzując ją w czasie wypoczynku.

Materac zbudowany z pianki wysokoelastycznej

Osobom cierpiącym na bóle pleców i szyi zaleca się również piankę wysokoelastyczną (nazywaną inaczej zimną pianką). Materac wykonany z tego materiału gwarantuje bardzo dobre podparcie ciała. Pianka wysokoelastyczna jest w całości syntetyczna.

materacaeszczecinduomeblejpg


0490b99b27ed6a77cb081766182acbe5_1png
logosembellanowejpg

meble duo szczecin