Poznaj 5 kroków, dzięki którym prawidłowo wyczyścisz swój materac

Łóżko jest naszym centrum świata. W nim śpimy, relaksujemy się, odpoczywamy. Dlatego materace tak bardzo narażone są na zabrudzenia. Jak poradzić sobie z plamami – skutecznie się ich pozbyć, nie uszkadzając przy tym ich powierzchni?

Krok 1

Nie czekaj z usuwaniem plamy, postaraj się usunąć ją od razu po jej powstaniu. Świeżą plamę znacznie łatwiej wywabić niż suchą, która utrwala się w strukturze powierzchni materaca.

Krok 2

Przygotuj szmatkę (najlepiej z mikrofibry) i wodę. Woda nie powinna być ciepła – reagując z cząsteczkami plamy może poszerzyć strefę zabrudzenia. Plamę pokrop lub spryskaj niedużą ilością wody, przecierając ją delikatnie szmatką (od strony zewnętrznej do środka plamy).

Krok 3

Kilkakrotnie zwilż plamę. Za każdym razem dociskaj szmatkę do powierzchni materaca, ale nie pocieraj jej. Dzięki temu zabrudzenie nie dostanie się do dalszej warstwy materaca.

Krok 4

Teraz możesz zastosować środki chemiczne (odplamiacze enzymatyczne). Ich użycie pozwoli Ci skutecznie usunąć ewentualne pozostałości zabrudzenia (łącznie z kolorem plamy).

Krok 5

Pozostaw materac do całkowitego wyschnięcia, najlepiej – jeśli pozwala na to pogoda – na słońcu lub przy otwartym oknie.

meble duo szczecin